ptkkf.pulawy.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

MATERIAŁ INFORMACYJNY

Email Drukuj PDF

Zespoły z Puław w legalnych zakładach

 

Piłkarze, pływacy, lekkoatleci i ciężarowcy Wisły Puławy, szczypiorniści Azotów Puławy - sportowcom z naszego miasta można kibicować na stadionach i w halach, można śledzić ich występy w telewizji albo... typować wyniki ich startów w zakładach bukmacherskich. Podpowiadamy, gdzie i jak stawać zakłady bukmacherskie na drużyny oraz sportowców z Puław.

 

Najwięcej zakładów bukmacherskich dotyczy piłki nożnej - nawet tych nieco niższych lig. Tak jest w przypadku chociażby II ligi piłkarskiej, w której występuje Wisła Puławy. Rozgrywki te mają nawet swojego sponsora tytularnego - jest nim firma bukmacherska eWinner (legalny bukmacher z listy Ministerstwa Finansów), w której można znaleźć naprawdę sporo zakładów na spotkania II ligi, w tym oczywiście mecze Wisły Puławy.

 

I tak np. 5 listopada Wisła grała na wyjeździe mecz ligowy z GKS-em 1962 Jastrzębie. W eWinner można było typować zwycięzcę tego spotkania - kurs na GKS wynosił 2,43,na remis - 3,40, zaś na Wisłę - 2,74. Oprócz tego, bukmacher udostępnił ponad 80 zakładów dodatkowych - dotyczyły one tego, czy obie drużyny strzelą gola, czy Wisła zachowa czyste konto, jaki będzie konkretnie wynik meczu oraz tego, ile goli w sumie padnie w spotkaniu.

 

To jednak ciągle nie wszystko. Cały czas typować można zakłady długoterminowe na II ligę, w których uwzględniona jest także drużyna z Puław. W zakładzie na to, który zespół wygra rozgrywki II ligi w tym sezonie, faworytem jest Kotwica Kołobrzeg (1,85), Polonia Warszawa (kurs 3,00) oraz KKS Kalisz (kurs 7,50). Na czwartym miejscu na liście bukmachera jest Wisła Puławy - w przypadku jej zwycięstwa w lidze będzie można zarobić 25 zł za każdą postawioną na to złotówkę. Z drugiej strony - dostępny jest także zakład na to, która drużyna spadnie z eWinner II ligi. Tutaj Wisła Puławy nie jest "faworytem" - analitycy oceniają to ryzyko na 1:100.

 

W całej Polsce znana jest drużyna piłki ręcznej Azoty Puławy - sześciokrotny brązowy medalista mistrzostw Polski, finalista Pucharu Polski w sezonie 2017/2018, półfinalista Challenge Cup w sezonie 2013/2014. Azoty od lat występują w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej, której mecze także bez problemu obstawiać można u legalnych bukmacherów. Dla przykładu - w 10. kolejce sezonu 2022/2023 zespół z Puław grał u siebie z Unią Tarnów i był faworytem tego spotkania - kurs na zwycięstwo Azotów wynosił 1,15, na wygraną Unii - 8,00, zaś na remis - aż 13,00. Czasami bukmacherzy oferują też zakłady dodatkowe na mecze piłki ręcznej - można wówczas typować liczbę goli w pierwszej i drugiej połowie, liczbę goli na koniec spotkania albo połowę z większą liczbą goli.

 

Pisząc o puławskim sporcie nie można zapominać także o sekcjach pływania, lekkiej atletyki i podnoszenia ciężarów Wisły Puławy. Doczekały się one naprawdę wybitnych reprezentantów - w barwach Wisły występowała Malwina Kopron - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w rzucie młotem, Konrad Czerniak - pływak, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie oraz Daniel Goljasz, który reprezentował Polskę podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w 2021 r. Nie są to może sporty tak popularne jak piłka nożna, koszykówka czy piłka ręczna, ale przy okazji największych imprez - mistrzostw świata, Europy, igrzysk olimpijskich - u bukmacherów można znaleźć także zakłady na lekkoatletykę, typy na pływanie oraz podnoszenie ciężarów, a dodatkowo bukmacherzy udostępniają wówczas różnego rodzaju bonusy i kody promocyjne, dzięki którym obstawianie wyników jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Oby jak najczęściej w zawodach tego typu startowali zawodnicy puławskich klubów!

 

Sonda

Jaka dyscyplina TKKF cieszy się największą popularnością
 

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości